Když se nedaří, co se dařit má...

11. července 2018 v 18:28 | A. |  Topic of the week
Chtěla jsem napsat na minulé téma týdne Životní cíl článek o tom, jak chci napsat knížku a nedaří se mi to, ale bohužel jsem to nestihla. To ale vůbec nevadí, protože o tom můžu napsat teď. A zároveň napíšu o několika dalších věcech, které se mi nedaří.

1. Když se nedaří stihnout napsat článek
Jak už jsem psala v úvodu, minulý týden už jsem to nestihla, a tak ho píšu těď.

2. Když se nedaří napsat knížku
Už od svých devíti nebo desíti let se snažím napsat knížku. Začala jsem s tím, když jsem v televizi v anketě Zlatý oříšek viděla holku, která napsala knížku a řekla jsem si: "Ó můj bože, taky chci napsat knížku, a pak budu slavná a bude to hustý a budu mít spoustu peněz!" Jo, byla jsem hodně... idealistická.
A tak jsem si sedla k počítači a začala jsem psát knížku Říše dutého stromu. Měla čtyři hlavní postavy a všechny měly taková ta basic příjmení typu Dvořák a Novák. Neměla jsem absolutně vůbec promyšlený děj, takže to byla strašná slátanina a vůbec jsem to nedokončila. Myslím, že jsem přestala s psaním na straně 16. Děj měl vypadat asi takhle: Sára a Kuba jsou kamarádi chodící do čtvrté třídy. Sára má starší sestru Nikolu, která na Sáru dává pozor a taky má kluka Michala. Sáru ale baví Nikolu štvát a tak začnou v parku lézt s Kubou po stromech, což starostlivá Nikola nevidí ráda. Kuba se Sárou se schovají do dutého stromu, ale Nikola s Michalem je tam najdou. A pak se tím stromem všichni propadnou do Říše dutého stromu, která je zakletá zlou čarodějnicí, takže je král Eleonos pošle, aby ji vysvobodili.
A taky mi máma řekla, že něco takového napsala nějaká desetiletá holka ve Francii. So supportive.
V šesté třídě jsem se snažila začít znovu, z Michala jsem udělala slavného herce, který bydlí s Nikolou ve Valticích a Sářina třída tam zrovna jede na výlet. Jenomže v šesté třídě už jsem nebyla schopná přemýšlet jako čtvrťák, takže jsem to vzdala a začala jsem psát knížku Barbora Bramborová a Deník čarodějnice. Až moc se to podobalo Harrymu Potterovi, jenom nečarovali hůlkama, ale rukama, nebyl tam Voldemort, ale zlá čarodějnice Siganda a nelítali na košťatech, ale prostě lítali. Nebo si mohli koupit spešl boty, aby lítali rychleji. Stejně jako Říši dutého stromu jsem to neměla vůbec promyšlené, takže to vypadalo asi takhle: "Co tam teď má ty tři měsíce dělat? Tak napíšu, že spadla z věže a probudí se až za ty tři měsíce." Kupodivu to mělo něco mezi padesáti a šedesáti stránkami, pak už jsem nevěděla, co tam mám psát. Ale tolik stránek to mělo jenom proto, že když mi bylo třináct, k Vánocům jsem dostala knihu Osm světů od třináctileté autorky, a řekla jsem si, že přece nějaká holka z Prahy nemůže být lepší než já (haha, může) a že to do svých čtrnáctých narozenin dopíšu. Nedopsala.
Asi v osmé nebo v deváté třídě jsem začala psát knížku Klíče, která má hrozně komlikovaný děj (ale opět to nemám promyšlené) a hrozně ráda bych ji někdy dopsala, takže nebudu psát o čem je.
Aktuálně bych chtěla napsat velmi krátkou knihu Monolog, která je víceméně o ničem a bude hodně depresivní. A narozdíl od těch ostatních to nebude fantasy.

3. Když se nedaří učit se
Několik měsíců před prázdninami jsem si řekla, že budu o prázdninách číst k maturitě, dělat rozbory, vypracovávat maturitní otázky, atd. Už je druhý týden prázdnin, a já jsem stihla přečíst jenom jednu knížku. Krátkou. Petr a Lucie. Což není úplně ten typ knížek, který mám ráda, bylo tam na mě moc obrazných pojmenování (což mám v plánu psát i v Monologu, takže to po sobě asi radši číst nebudu, nebo se z toho zblázním).
A taky jsem spočítala 38 příkladů z chemie.

A.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 11. července 2018 v 19:28 | Reagovat

Tohle máme téměř stejné. :-D Článek většinou napíšu včas, ale knihu, kterou se pokouším napsat už asi devět let stylem, že chvíli píšu, potom se naštvu a padesát stran smažu a začínám od začátku, tam zdárného konce asi nedojdu nikdy. :-D A s učením? K maturitě můžu říct, že jsem si skutečně vypracovala všechny otázky i kulturní deník, ale všechny knížky jsem nečetla, vlastně jsem nečetla ani polovinu z nich. :-D

2 A: A: | Web | 11. července 2018 v 19:33 | Reagovat

[1]: Knížek mám přečtených 23, mám jich mít 20, ale rozbory nemám. Dělání rozborů mě tak strašně nebaví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama